Právě se dostáváme k tomu, co je tou nejsilnější stránkou tohoto dekodéru. Je to možnost scela podle představ si nastavit křivku pohybu a né jen jednu, ale hned čtyři. Normální dekodéry, které používají k nastavení hodnot CV, jdou většinou nastavit pouze tak, že servo pojede z bodu A do bodu B rychlostí C. Tedy jen konstantně se stalou rychlostí pohybu. Nastavení pomocí křivky, vám umožní například pomalý rozjezd a dojezd, nebo dokonce návrat a opětovné rozjetí. Prostě jak efektně to bude vypadat je jen na vaší představě.
Číslo 4 – volíte editovanou křivku 1 až 4. “Anzahl Punkte” je počet bodů křivky, “Stretch Faktor” pak časovou prodlevu před vykonáním následujícího bodu. Poslední dva údaje napravo pak ukazují tento čas v ms a celková čas vykonání celé křivky.
Číslo 5 – je samotná křivka pohybu serva. Nastavování je jednoduché, stačí příslušný bod chytit myší a pohnout na požadované místo. Je třeba si uvědomit, že je dobré, aby následující akce pokračovala tam, kde předchozí končí. Aby vám servo při změně příkazu nelítalo z jedné strany na druhou.
Číslo 6 – tyto tlačítka vám pomohou právě s poslední popisovanou záležitostí. Např. si v křivce 1 uděláme požadový pohyb a pak budeme potřebovat, aby křivka 2 dělala to samé, ale jen v opačně. Tak stačí nechat zkopírovat hotovou křivku pomocí tlačítek “Kurve kopieren” a pak převrátit pomocí tlačítek “Spiegeln” v horizontální nebo vertikální rovině. Tlačítka “Funktionen” zase pomohou s krásnou sinusovkou nebo logaritmickým pohybem. Tlačítka pod označením “Kurve” slouží pro uložení a nahrání křivky do a ze souboru. Můžete si tak ukládat a opět nahrávat už hotové křivky. Stejnou funkčnost mají tlačítka pod označením “Setup”, ale s rozdílem, že ukládají nebo načítají nastavení.
Poslední krok který je třeba udělat, bude uložení nastavení do souboru, který následně nahrajete do dekodéru. Pakliže máte vše nastaveno, klikněte na tlačítko “HEX speichern” a soubor uložte. Vytvořený soubor je připravený pro nahrání do dekodéru pomocí programátoru.
——————————————————————————————
Aktualní verze programů ke dni publikování článku
——————————————————————————————
|
nově také možnost naprogramování MCU.
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________